Z upływem dni napłynie gorące powietrze oraz przejdą burze! – Wstępne Prognozy

W najbliższych dniach do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz gorące i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południa Europy. Ponadto pojawią się również korzystne warunki na rozwój silnych burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych najbliższe dni będą upływać pod znakiem bardzo zmiennej i dynamicznej pogody, której towarzyszyć będzie bardzo zróżnicowany i zmienny kontrast temperatury. W dodatku dadzą się we znaki kolejne fronty atmosferyczne z opadami konwekcyjnymi i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne i z gradem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Zaś na nieco wyższe temperatury a nawet na pierwszy upał w tym roku będziemy mogli liczyć tuż zaraz po długim majowym weekendzie. Początkowo jak wynika z najnowszych prognoz z modeli numerycznych temperatura powietrza w różnej części Polski oraz nad samym morzem i w górach wzrosła by do nawet +25°C/+31°C. Ponadto wysokiej temperaturze towarzyszyły by spore ilości słońca oraz przejściowe burze, które mogą być gwałtowne oraz silne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na jeszcze bardziej pewne i stabilne prognozy w dalszym ciągu kochani musimy poczekać. Jedynie musimy przygotować się na bardzo dokuczliwy napływ chwiejnych jak i niestabilnych mas powietrza, które źle wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie.

Comments are closed.