We wtorek na Pomorzu pojawią się opady mieszane! – Prognoza na 18 listopada

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie płytka zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi. Poza tym pojawią się kolejne opady konwekcyjne, który sprzyjać mogą lokalne burze śnieżne.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu nadal mogą rozwijać się silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu ponownie możliwe są silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach ponownie będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.