W piątek pogoda będzie jeszcze zachęcać do spacerów! – Prognoza na 3 października
W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie wilgotne oraz mroźne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego wschodu i zachodu Europy. Poza tym w piątek pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )
Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się silne mgły i zamglenia, które lokalnie będą zamarzać. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.
Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach ponownie możliwe są silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe a także umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.