W poniedziałek również możliwy jest śnieg! – Prognoza na 18 marca
W kolejnych godzinach nowego tygodnia do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie mroźne oraz wilgotne i chłodne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby pogodę kształtować będzie wyż i układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.
Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być w górach oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.
Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne opady mokrego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być w górach oraz częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.