We wtorek będzie ciepło i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 11 sierpnia
W kolejnych godzinach nowego tygodnia a dokładnie we wtorek pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie płytka zatoka niżowa oraz między innymi wyż. Poza tym do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast noc z poniedziałku na wtorek i poranek również w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach ponownie może przynieść silne mgły lub lokalne zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północy. Poza tym w porywach podczas burz i w pasie nadmorskim może on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach ponownie mogą rozwijać się silne mgły lub lokalne zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i na północy Polski przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północy. W zamian tego w porywach może on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie ponownie pomału rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Previous Post