W weekend wyjdzie słońce i spadnie śnieg! – Prognoza od 14 do 15 lutego

W kolejnych godzinach a dokładnie przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie płytka zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi oraz pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego będą miejsca gdzie zza chmur wyjdzie słońce oraz między innymi pojawią się też opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast noc z piątku na sobotę i poranek w również może przynieść silne marznące mgły lub lokalne zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i też deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 994 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są silne marznące mgły lub lokalne zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i też deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast noc z soboty na niedzielę i poranek również w całym naszym kraju oraz górach i nad morzem nadal możliwe są silne marznące mgły lub lokalne zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz całkowite, umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -16°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach ponownie możliwe są silne marznące mgły lub lokalne zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.