We wtorek na Pomorzu możliwe są burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 24 czerwca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia na Pomorzu i Wybrzeżu nadal pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Poza tym możliwe są kolejne burze z silnym wiatrem oraz między innymi nad wodami Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr przeważnie będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do nawet 85-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu ponownie mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego podczas burz i nad morzem w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal niskie i wyraźnie wahające oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.