W środę pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 22 stycznia
Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie wyż i między innymi też układ niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )
Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w pasie nadmorskim i na południowym zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie nad morzem pozostanie on umiarkowany i dość silny oraz w porywach może tam dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.
Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w pasie nadmorskim i na południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą kolejne przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.