W piątek będzie upalnie i przejdą kolejne burze! – Prognoza na 12 lipca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i upalne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach podczas burz będzie on dochodzić do 90-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do nawet +37°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Poza tym nad morzem i podczas burze będzie on dochodzić do 60-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.