W poniedziałek na Pomorzu będzie bez opadów! – Prognoza na 8 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia. Ponadto nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie i z przejaśnieniami oraz między innymi nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą kolejne przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. Jedynie na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.