W weekend na Pomorzu przejdą burze! – Prognoza od 6 do 7 lipca

Do północnej części Polski oraz nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach a dokładnie przez weekend napływać będzie wilgotne oraz chłodne i upalne powietrze z północnego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i dodatkowo system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze pojawią się też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskie i początkowo na poziomie morza oraz o północy na barometrach wyniesie 1010 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bardzo ciepło i upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu i niewykluczone też burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być w rejonie Słupska i być może na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C od +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie systematycznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.