W piątek na Pomorzu wyjdzie zza chmur słońce i zagrzmi! – Prognoza na 5 lipca

Nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski w kolejnych godzinach nadal również napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w piątek na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i dodatkowo też system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i stopniowo zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko też wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

Comments are closed.