Do Polski wrócą kolejne burze z groźnym upałem! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach do naszego kraju również napływać będzie ciepłe oraz upalne i między innymi wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego wrócą kolejne groźne burze, którym sprzyjać będzie upał i bardzo zróżnicowana temperatura powietrza.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Tymczasem jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. W kolejnych dniach nowego miesiąca w naszym kraju spodziewamy się nadal sporo opadów i burz, które przy bardzo zróżnicowanej oraz niestabilnej i rozgrzanej masie powietrza będą lokalne i gwałtowne. Ponadto znajdziemy się też pod wpływem wyżu i układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Szczególnie najwięcej deszczu spodziewali byśmy się nad morzem oraz częściowo też na północy w górach na południu w Centrum i na wschodzie Polski.

Źródło Danych - DWD

Źródło Danych – DWD

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z kolei prognozowana temperatura powietrza w cieniu w różnej części Europy w tym także w Polsce oscylowała by w przedziale od +14°C/+25°C do nawet +30°C/+40°C. Dodatkowo wysokiej temperaturze sprzyjały by bardzo groźne burze a nawet ulewne opady deszczu czy też niebezpieczne trąby powietrzne. W zamian tego wzrosło by także ryzyko i zagrożenie pożarowe w lasach.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto dodać. Iż są to jeszcze wstępne prognozy i mogą w każdej chwili i przy kolejnych aktualizacjach bardzo się zmienić. Dlatego nie od dziś informujemy i ostrzegamy Państwa przed prognozowanymi i groźnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Comments are closed.