W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło! – Prognoza na 24 czerwca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto będzie już spokojnie i bez groźnych zjawisk atmosferycznych. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz stopniowo zanikające opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi też utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu i północy. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim nadal będzie umiarkowany i dość silny w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.