W weekend pojawią się kolejne burze! – Prognoza od 22 do 23 czerwca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach i przez weekend nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południa Europy. W zamian tego do końca weekendu pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i burzami.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad samym morzem oraz częściowo na północy w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu a dokładnie w dniu Ojca przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.