W piątek na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 21 czerwca

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem w piątek kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie również bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.