We wtorek będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 18 czerwca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto możliwe są kolejne burze oraz dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor zdjęcia: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu. Dodatkowo lokalnie pojawią się też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach o poranku również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.