W czwartek nadal przechodzić będą burze! – Prognoza na 13 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego również napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Zaś nad morzem i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.