W weekend na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza od 8 do 9 czerwca

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.