W czwartek nad Polską mogą pojawić się burze! – Prognoza na 6 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego możliwe są kolejne burze oraz dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia i płytka zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim pozostanie utrzyma się on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.