We wtorek na Pomorzu zza chmur wyjdzie słońce! – Prognoza na 4 czerwca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia.  W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może lokalnie tam dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.