W poniedziałek przez Pomorze przejdą kolejne burze! – Prognoza na 27 maja

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie płytka zatoka niżowa i między innymi też system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą kolejne burze i ulewne opady deszczu. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i prosto z południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz gwałtowne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wysokie i wahające oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami również umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego pojawią się też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.