W czwartek przez Pomorze przejdą silne burze! – Prognoza na 23 maja

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pojawią się kolejne burze oraz pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które może przynieść ze sobą opady deszczu i burz z gradem oraz też z krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne opady deszczu i silne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.