W weekend możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza od 11 do 12 maja

W kolejnych godzinach i przez weekend również do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego możliwe są burze i większe przejaśnienia. Dodatkowo pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w górach na południu oraz też na wschodzie i częściowo północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również w naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz częściowo też na zachodzie południu Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południu i południowym wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli już spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.