W czwartek pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 9 maja

W kolejnych godzinach do Polski oraz nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu i północnym wschodzie naszego kraju może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu lub mżawki o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i nadal się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.