W środę wyjdzie zza chmur słońce i może zagrzmi! – Prognoza na 8 maja

W kolejnych godzinach do Polski oraz nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południowym zachodzie oraz w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz w górach i na południu naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu a nad wodami Morza Bałtyckiego również deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w południowej części Polski oraz w górach niewykluczone są także lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C od +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.