We wtorek będzie pogodniej, ale chłodniej! – Prognoza na 7 maja

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne i suche powietrze z północnego wschodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie system frontów atmosferycznych, ale i klin wyżowy

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei we wtorek utrzyma się z nami małe i umiarkowane, a na południu kraju jeszcze duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie na południu przyniesie ze sobą przelotne i miejscami też ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C/ do +19°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach  będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.