W środę na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 1 maja

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północy i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo też utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny z południowego – wschodu ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.