We wtorek na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 30 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego we wtorek i w ciągu doby nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal utrzyma się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.