W poniedziałek będzie bardzo ciepło i wietrznie! – Prognoza na 29 kwietnia

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal w kolejnych godzinach napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego lokalnie może zagrzmieć i zza chmur wyjdzie słońce oraz dodatkowo będzie też wietrznie. Dodatkowo w naszym kraju oraz nad morzem i w górach na początku nowego tygodnia pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle miejscami może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszcz o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+21°C nad morzem oraz w górach i częściowo też na Pomorzu do nawet +22°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo do wieczora dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.