W weekend będzie pogodnie i ciepło! – Prognoza od 27 do 28 kwietnia

W kolejnych godzinach i przez weekend do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego zacznie napływać cieplejsze i dość suche powietrze z południa Europy. Opadów będzie znacznie mniej. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach do końca weekendu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne zamglenia i mgły. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. W większości bez opadów, poza północą kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem pojawi się umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą miejscami przelotne opady deszczu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal systematycznie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się  małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od  południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.