W piątek nad Polską będzie pogodniej i cieplej! – Prognoza na 26 kwietnia

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W większości bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie stopniowo rosnące o północy w Warszawie nad poziomem morza wskazując 1010 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne zamglenia. Ponadto w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.