We wtorek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 23 kwietnia

Nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal w kolejnych godzinach nowego tygodnia napływać będzie mroźne oraz chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę we wtorek na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad morzem i częściowo też w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być w okolicach Słupska oraz Lęborka i Pucka. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i  porywisty oraz porywach lokalnie może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu jak i też deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są również lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północy. Jedynie na Bałyku i nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach lokalnie może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie systematycznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.