W poniedziałek na Pomorzu przejdą burze śnieżne! – Prognoza na 22 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie mroźne oraz chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wysokie oraz w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może lokalnie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wysokie i dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.