W weekend na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza od 20 do 21 kwietnia

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i wyż. W zamian tego pojawią się też opady mieszane i burze oraz dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz chłodne i wilgotne powietrze prosto z północy i ze wschodniej części Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskie i początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i też mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad morzem oraz między innymi też na zachodzie i południowym zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na Bałtyku oraz w centrum i na wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i też mokrego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w okolicach Pucka niewykluczone są między innymi lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady mokrego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad morzem oraz w rejonie słupska i na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wysokie i początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.