W piątek będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 12 kwietnia

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie wyż. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w Centrum oraz częściowo na i północy Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągle opady deszczu lub mżawki o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Szczególnie najsilniej będzie wiało nad morzem oraz na północy i w Centrum naszego kraju. Z kolei ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i wysokie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie Wybrzeżu oraz na północy i północnym wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze. Szczególnie największe przejaśnienia i chwile ze słońcem prognozowane są częściowo w górach oraz na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr przeważnie będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu oraz na północy i w Centrum naszego kraju wiatr pozostanie umiarkowany oraz silny i porywisty. Dodatkowo w porywach na tym obszarze będzie dochodzić do 50-80 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie już spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.