We wtorek na Pomorzu będzie bardzo ciepło i mglisto! – Prognoza na 9 kwietnia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę we wtorek na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz bardzo silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i nad samym morzem w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również  powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.