W kwietniu odczujemy powiew letniej pogody! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach coraz częściej zacznie do naszego kraju napływać ciepłe oraz wręcz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego znad Sahary również przemieszczać będzie się pył, który powodować będzie mętne niebo i nie tylko.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterezentrale.de

Źródło Danych – Wetterezentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z danych modeli numerycznych. W kolejnych dniach czeka nas stopniowe ocieplenie. Dodatkowo z południowego zachodu i prosto znad Afryki i dalej w głąb naszego kraju napływać będzie ciepłe a wręcz też upalne powietrze z temperaturą powietrza do nawet +25°C/+28°C. Dodatkowo wysokiej temperaturze jak na kwiecień będą mogły towarzyszyć przelotne opady konwekcyjne i burze na przemian ze słońcem oraz ze zmiennym i dużym zachmurzeniem.

Źródło Danych - WXCHARTST.COM

Źródło Danych – WXCHARTST.COM

Źródło Danych - WXCHARTST.COM

Źródło Danych – WXCHARTST.COM

Szczególnie na bardzo ciepłe i upalne powietrze musimy przygotować się już od weekendu i między innymi od przyszłego tygodnia. I wtedy na dużym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach spodziewamy się wzrostu temperatury powietrza w cieniu od +16°C/+20°C do nawet +25°C/+28°C. Ponadto wysoka temperatura powietrza przyczyni się do wzrostu zagrożenia pożarowego w lasach i rozwoju gwałtownych burz.

Źródło Danych - WXCHARTST.COM

Źródło Danych – WXCHARTST.COM

Źródło Danych - WXCHARTST.COM

Źródło Danych – WXCHARTST.COM

Tak więc jak widzimy po ostatnich zimowych akcentach, które gdzieniegdzie pojawiły się w naszym kraju w kolejnych dniach będziemy mogli póki co zapomnieć. Ale w zamian musimy przygotować się na kolejny podmuch ciepła prosto znad Afryki.

Comments are closed.