We wtorek będą rozwijać się burze! – Prognoza na 2 kwietnia

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nowego miesiąca napływać będzie wilgotne oraz chłodne i na ogół też bardzo zróżnicowane powietrze. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach między innymi kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego nad morzem i podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 997 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również bardzo powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 999 hPa.

 

Comments are closed.