W Wielkanoc będzie bardzo ciepło i burzowo! – Prognoza od 30 marca do 1 kwietnia

W kolejnych godzinach i przez Święta Wielkanocne pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym pojawi się system frontów atmosferycznych, którym sprzyjać będą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i wilgotne powietrze prosto z południa i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz na zachodzie i częściowo też na Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w Wielką Sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur może pojawi się w pasie nadmorskim oraz częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto będzie jeszcze bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą już przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza będzie typowo letnia oraz wyniesie od +16°C do nawet +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1003 hPa.

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i początkowo lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w ostatni dzień Świąt Wielkanocnych a dokładnie w Lany Poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być częściowo na północy oraz w Centrum na wschodzi i południowym wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach od nowa wyraźnie i powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1000 hPa.

 

Comments are closed.