W środę będzie bardzo ciepło i wietrznie! – Prognoza na 27 marca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe i suche powietrze z południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie skraj układu niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu w porywach do 50-80 km/h. W górach halny. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +18°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu w porywach do 50-80 km/h.  W górach halny. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.