W poniedziałek będzie ciepło i możliwe są burze! – Prognoza na 11 marca

Nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski w kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego będziemy pod wpływem układu niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych, którym sprzyjać mogą burze oraz silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad ranem niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia, które częściowo na północy naszego kraju mogą lokalnie zamarzać i osadzać szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Szczególnie najsilniej będzie wiało nad morzem oraz na północy w Centrum i na wschodzie Polski . Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.