W piątek również pogoda na Pomorzu będzie sprzyjać! – Prognoza na 8 marca

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz chłodne i wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę przed weekendem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w Dzień Kobiet a dokładnie przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami błękitne niebo oraz umiarkowane zachmurzenie. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim niewykluczone są przelotne oraz ciągłe opady mokrego śniegu o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.