Do Polski dotrze pył znad Sahary oraz będzie ciepło! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach do naszego kraju napływać będzie coraz to cieplejsza oraz chłodna i wilgotna masa powietrza z południa i północnego zachodu Europy. Dodatkowo wraz z powietrzem docierać będzie bardzo sporo pyłu znad Sahary.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - ( Wetterzentrale.de )

Źródło Danych – ( Wetterzentrale.de )

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar kraju w tym także Polska będzie dostawać się pod wpływ chłodnych i bardzo ciepłych oraz zróżnicowanych mas powietrza. Ponadto temperatura powietrza oscylować będzie od -1°C/+4°C do nawet +11°C/+17°C.

Źródło Danych - ( WXCHARTS.COM )

Źródło Danych – ( WXCHARTS.COM )

Źródło Danych - ( WXCHARTS.COM )

Źródło Danych – ( WXCHARTS.COM )

W zamian tego jest szansa też na większe chwile ze słońcem, któremu przelotnie będą sprzyjać opady konwekcyjne i lokalne burze oraz piękne wschody i zachody słońca. Dodatkowo głównym zagrożeniem dla naszego zdrowia i astmatyków będzie pył znad Sahary, który będzie mógł powodować zmętnienie nieba oraz spowoduje między innymi też osadzanie się go na szybach samochodów i nie tylko.

Aktualne Stężenie Pyłu - ( Źródło Mapy - forecast.uoa.gr )

Aktualne Stężenie Pyłu – ( Źródło Mapy – forecast.uoa.gr )

 

Źródło Danych - ( WXCHARTS.COM )

Źródło Danych – ( WXCHARTS.COM )

Tak więc jak widzimy czeka nas kolejne i stopniowe ocieplenie oraz dodatkowo w marcu możemy także spodziewać się akcentów zimowych z silnym mrozem, które związane będą z układem wyżowym znad Rosji i Skandynawii.

 

Comments are closed.