We wtorek będzie bardzo ciepło i możliwe są burze! – Prognoza na 27 lutego

Nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i chłodne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego możliwe są burze oraz dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się gęste oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kole we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski będzie bardzo ciepło i miejscami mglisto. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+6°C nad morzem i częściowo na Pomorzu do nawet +1o/+15 termometry w cieniu pokażą w górach i na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.