W piątek bardzo ciepło i pogodnie! – Prognoza na 16 lutego

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i między innymi w górach również mogą rozwijać się mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane oraz  duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym natężeniu. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +15°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieco spadnie, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.