W czwartek na Pomorzu możliwe są burze śnieżne! – Prognoza na 8 lutego

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.  Poza tym możliwe są kolejne burze śnieżne oraz dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie mroźne oraz wilgotne powietrze z północnego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem oraz śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.