We wtorek na Pomorzu przejdą ulewy z silnym wiatrem! – Prognoza na 6 lutego

W kolejnych godzinach nad morzem i w północnej części Polski pogodę nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i dodatkowo system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem oraz też z silnym wiatrem, który powodować może szkody i przerwy w dostawie energii elektrycznej. Ponadto nad Pomorze i wody Morza Bałtyckiego napływać będzie mroźne oraz wilgotne i dość ciepłe powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach dość powoli będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą kolejne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr również będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 85-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Comments are closed.