W poniedziałek wystąpią opady i silny wiatr! – Prognoza na 5 lutego

W kolejnych godzinach nadal pozostaniemy pod wpływem układu niżowego z frontami atmosferycznymi. Przyniesie on ponownie porywisty wiatr oraz opady mieszane, w większości deszczu. Nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie w większości wilgotne i chłodne powietrze polarnomorskie, ale na południowym zachodzie i południu zaznaczy się sektor cieplejszego powietrza.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu zmiennym i silnym natężeniu, a na północy także deszczu ze śniegiem. Niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +11°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą północnego – zachodu oraz z zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.