Weekend na pomorzu przyniesie silny wiatr i burze! – Prognoza od 3 do 4 lutego

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą niewykluczone burze oraz opady konwekcyjne z bardzo silnym wiatrem. Ponadto nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr przeważnie będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu lub mżawki o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąc i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie rosnąć i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr również będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość szybko spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.